Nasıl Yapılır?, Teknoloji

GM5 Plus Komut Yok (General Mobile 5 Plus Komut Yok) Hatasının Çözümü

GM5 plus komut yok hatası

GM5 Plus Komut Yok Hatası . Daha önce hiç annemin hobi olsun diye senede iki akıllı cihaz bozduğundan bahsetmiş miydim?Neyse ki bu senelik istihkakını da “çizgisini hiç bozmayarak” geçtiğimiz gün bozduğu General Mobile GM 5 Plus ile tamamladı. Yanıma gelip, “Oğlum, buna dokunuyorum dokunuyorum algılamıyor!

GM5 plus komut yok hatası

GM5 plus komut yok hatası

Tayibbe Yengen arıyor açamıyorum!” demesiyle bana kuvvetle muhtemel yeni bir cihazın kaçacağını anlamıştım. Fakirin ekmeği umuduydu. Belki Hard Reset veya Hard Formatatarsam işin içinden çıkarız diye düşündüm.[the_ad_group id=”285″]

GM5 Plus komut yok hatası

GM5 Plus komut yok hatası çözümü için konuyu detaylıca okuyun. Ve General mobile komut yok hatası çözümüne kavuşun!
Hard Reset atacağımız menüye girmek için telefon kapalı konumdayken telefonu açma kapama (kilitleme) tuşuna ve ses açma tuşuna aynı anda basıyoruz. Normalde Android cihazların bu şekilde Boot menüsüne geçtiğini biliyordum fakat GM5 Plus komut yok hatasıyla karşınıza çıkabiliyor. Ekranda sıcaktan yana doğru bayılmış bir Droid beliriyor ve altında “Komut Yok” ya da bazen “No Command” ibaresi beliriyor.

Bizim bilmediğimiz şey: Bu bölüme ulaştığımızda boot menüye geçiş yapabilmek için son bir adım daha atmamız gerektiğiymiş. GM5 Plus “Komut yok” ekranındayken:

  • Telefonun güç tuşuna basılı tutun, basılı tutarken hemen ses açma tuşuna basın.

Bu işlemi hızlıca yapmanız gerekiyor. Güç tuşuna uzun süre basmanıza rağmen ses açma tuşuna dokunmazsanız, cihazınız kapatılmaya çalıştığı sinyalini algılayarak kapanacaktır.

Şayet Android cihazınızın ekranında “GM5 Plus Komut yok” uyarısı kazara belirdiyse yukarıda anlattığım adımlarla Boot menüye düştükten sonra, cihazın ses açma kapatma tuşlarıyla “Power Off”seçeneğinin üstüne geldikten sonra güç tuşuna basabilirsiniz. Cihazınız artık olağan şekilde ve sorunsuz açılacaktır. Eh GM5 plus telefonunuzda komut yok hatasını artık çözdüğünüze göre artık bir yorum yaparsınız 😀

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir