Nasıl Yapılır?

GoDaddy Otomatik Yenileme Bubi Tuzağından 30 Saniyede Kurtulun!

godaddy otomatik yenileme nasıl kapatıılır

GoDaddy Otomatik Yenileme sırtınızdaki yükü omuzlayan bir özellik olduğunu düşünüyor musunuz? Gelin godaddy otomatik yenileme nasııl kapatılır sorunuzu cevaplayalım.

Ben düşünmüyorum…

GoDaddy gibi otomatik yenilemeyi kazara aktif ettiğim veya sihirli güçlerin kendiliğinden aktif ettiğiservislerde, ışık hızıyla iptal ediyorum.

Neden mi? Birçok nedeni var. unları yazının devamında eksisiyle artısıyla paylaşacağım; ama önce, 30 saniyeden kısa sürede GoDaddy’de otomatik yenilemeyi nasıl kapatacağımıza bir bakalım:

GoDaddy Otomatik Yenileme Nasıl Kapatılır?

GoDaddy’deki alan adı veya diğer servislerin otomatik yenilenmesini istemiyorsanız, birkaç basit adımı takip ederek otomatik yenilemeyi iptal edebilirsiniz:

  1. GoDaddy hesabınıza giriş yaptıktan sonra, sağ üst köşedeki ikona tıklayın ve “Hesap Ayarları”nı seçin.

 

2: Ulaştığınız ekrandan “Yenilemeler ve Faturalandırma” bölümüne girin.

3: Bu menüden, hangi servislerinizin süresinin ne zaman sona ereceğini görebilir, servislerin otomatik yenilenmesini iptal edebilirsiniz.

4: Tüm servislerinizde otomatik yenilemeyi kapatmak istiyorsanız, sağ taraftan “Tümünü Seç”e tıkladıktan sonra “Yenilemeyi İptal Et” butonuna tıklayın.

 

5: Son olarak, sizi karşılayan duygu sömürüsü ekranından “Yenilemeyi İptal Et” butonuna tıklayın.

Artık tüm servisleriniz için Godaddy otomatik yenileme özelliği iptal edildi. Yani, servislerinizin süresini kendiniz takip etmeli ve sona ermeden önce hizmetinizi/ürününüzü yenilemelisiniz.

GoDaddy Otomatik Yenilemeyle Alınan Ürünlerde İade Yapıyor mu?

“GoDaddy otomatik para çekmiş!” gibi isyanları Google ve Şikayetvar gibi birçok sitede görüyorum. Evet, otomatik yenilemeyle para çekilmiş olabilir ama merak etmeyin; kaza kurşunuyla yapılan yenilemelerde iade hakkı da var!

 

Yüzlerce şirket gibi GoDaddy de kazara yapılan yeni alımlar ve yenilemelerde iade kolaylığı sağlıyor. Üstelik, çoğumuzun sandığının aksine alan adlarının da iadesi yapılabiliyor.

Bunun hakkında daha detaylı bilgi için GoDaddy iade şartları sayfasına bakmalı ve sizin durumunuzda iade hakkınızın ne olduğunu öğrenmelisiniz. Ayrıca bu sayfadan iade prosedürüne ve takip etmeniz gereken adımlara da ulaşabilirsiniz.

Otomatik Yenilemeyi Neden Kullanmalı veya Kullanmamalısınız?

Benim ve muhtemelen sizin aksinize GoogleApple ve GoDaddy gibi yüzlerce şirket, otomatik yenilemenin kullanıcılara kullanım kolaylığı sağladığına inanıyor.

Otomatik yenileme özelliğinin avantajları

  • Ne zaman yenileme yapmanız gerektiğini hatırlama ihtiyacı yok.
  • Zamanınız olmadığı için aboneliğinizin yenileme dönemini kaçırma derdi yok.
  • En önemlisi; kendinizi yorarak, işbu yenilemeye mesai ayırmanıza gerek yok.

Bunlar, otomatik yenilemenin bize sunduğu faydalar. Bir de mevcut aboneliğimiz, ürün veya hizmet, istemeden yenilendiğinde  tanışacağımız dezavantajlar var:

Otomatik yenileme özelliğinin dezavantajları

  • İade almak için şirkete yapılacak başvurular; her şirketin şıp diye iade yapmaması sorunsalı.
  • İade için kabir azabı sorularıyla donatılmış doldurulması istenen formlar ve beklememiz gereken x iş günü değişeni.
  • “Paramız geldi mi, gelecek mi, ne zaman gelir?” durumunun takip yükü.
  • Otomatik yenilemeyi severek kullanmanıza rağmen hesapta yeterli bakiye olmaması halinde otomatik bir şanssızlık vakasına dönüşmek.

Gitmeden Önce…

Umarım, bu basit adımları takip ederek GoDaddy otomatik yenileme iptalini zorlanmadan ve 30 saniyeden kısa sürede yapabilirsin. Eğer içerik işine yaradıysa, daha çok kişinin faydalanması için bir yorum yaparak, diğer okurlara da yardımcı olabilirsin! 😊

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir