İncelediklerimTeknoloji

Mac için Alternatif WinRAR: The Unarchiver

Reklamları es geçmeyelim
İlk kez MacBook kullandığımda, WinRAR’ın macOS sürümü olmadığını görünce çok şaşırmıştım. Aslında MacBook için WinRAR’ın bir yazılım paketi vardı fakat grafik kullanıcı arabirimi (GUI) olmayan bir yazılım paketiyle RAR dosyalarını ayıklamak ve arşivlemek tam bir külfetti…

Biraz yerli ve bolca yabancı kaynakları bızıkladıktan sonra UnRAR Unarchiver – Zip, Rar Extractor,Expander adındaki arşiv yazılımını kullanmaya başladım. Bu yazılımın benim nezdimde tek bir dezavantajı vardı; Promosyon olarak mutlaka her aksiyondan sonra bir reklam göstermesi… Bir RAR dosyasını ayıklamak mı istiyorsun? Tamam ayıkla; ama al bakalım sana bir pop-up! RAR arşivi mi oluşturacaksın? Ohohoo tamam, ama önce şu pop-up’ı elden ele uzatalım.

Yazılımın kullanıcıyı pop-up fırtınasına tutan bu yaklaşımı, beni kendinden soğutmaya fazlasıyla yetti. Ben de bu aralıkta yeni bir alternatif için kolları sıvadım. Amacım Mac için yükte hafif pahada beleş fakat kesinlikle işlevli bir arşiv yazılımı bulmaktı. Böylece pop-up işkencesinden kurtulabilirdim. Ve bir gün ilk görüşte aşkı tekrar yaşadım: Mac için ücretsiz WinRAR programı: The Unarchiver!

Mac için Ücretsiz WinRAR Programı: The Unarchiver

The Unarchiver ile WM Aracı forumları üzerindeki bir üyenin tavsiyesi üzerine tanıştım. Kullandığım UnRAR Unarchiver’daki reklam sendromundan yakınınca bir Mac kullanıcısı gözden kaçırdığım bu harika yazılımla tanışmamı sağladı. Peki, The Unarchiver’ın faydası ve özellikleri nelerdir?

Reklamları es geçmeyelim
  • Hızlı ve kolay, tek tıkla kurulum.
  • Ücretsiz ve proje dokümantasyonunda belirttiklerine göre tamamen ücretsiz kalacak.
  • Türkçe dil desteği mevcut ve TR karakterleri destekliyor, ekstrem dünya dilleriyle başa çıkabiliyor.
  • MacOS’in 10.7 ve sonraki sürümlerinde çalışıyor.
  • Başta ZipZipxRAR7zTarGzip ve CAB olmak üzere yeni ve eski neredeyse tüm arşiv formatlarını destekliyor.
  • Benim için en kıyak tarafı: sade, fonksiyonel ve elbette ücretsiz olması.

Eğer Mac için WinRAR ararken ne idiği belirsiz uygulamalarla gençliğinizi, vaktinizi, enerjinizi ve en önemlisi paranızı harcamak istemiyorsanız, The Unarchiver’ı mutlaka denemelisiniz.

Yeni öğrendiğim bir diğer yazılım ise keka 

❱❱ The Unarchiver’ı indirmek için buraya tıklatabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Solve : *
28 ⁄ 14 =


Ercan ŞAHİN