teslaurants-com-image
AlışverişTeknolojiYaşamYeme içme

Teslaurants.Com kaç D0lar

88 / 100

Herkese merhaba; Tesla CEO’ su Elon Musk elektrikli araçlar için dinlenme tesisi gibi bir yapı kuracağını, insanlar Tesla araçlarını şarj ederken yemek yiyebileceği bir restoran zinciri açmayı planladığını belirtti. Bu restoranın ismi ve logosu Tesla ile uyumlu olacak dedi. Bu çok güzel bir girişim. Gerçekten bu işin öncüsü olursa, diğer firmalar da kendi restoranlarını ve elektrikli araba şarj ünitesi ağını genişletecektir. Fakat burada benim aklıma şu geldi.

Elon Musk, açıklamasında restoranın ismi ile ilgili kritik bir bilgi verdi. Tesla ile uyumlu bir isim olacak dedi. Eminim bu isim daha bu fikir ilk ortaya çıktığı gün bellidir. Fakat ya isim konusunda henüz bir karar toplantısı yapmadılarsa? İşte o zaman bir isim düşünmek gerekecek. Peki o zaman, hem Tesla ismi ile uyumlu olacak, elektrikli araba şarj ünitesi olacak, hem de restoranlar zinciri olacak bir isim düşünelim. Sizce ne olabilir?

İngilizce bir isim düşünüyorum. Çünkü dünyanın dört bir yanına bu restoranlardan yani tesislerden açacaklar. Ne olabilir? Ne olabilir? Sesli düşünüyorum… Ne olabilir. Yesssss. İşte bu. Evet evet işte bu. Bu ismi restoranlarına verirlerse hem Marka ismi ile uyumlu olacak, hem de restoran olduğunu belirtecek. Ne buldun Ercan hangi isim sence diye soruyor musunuz? O halde okuyun 🙂

Tesla + Restaurants =Ne yapıyor? Tabiki = Teslaurants

Evveet. Bence bu mükemmel bir isim. Her yerde Hem Tesla ismini geçirecek, marka bilinirliğini arttıracak, hem de restoran olduğunu belirtecek. Tesla Restoranları… Vay anasını sayın seyirciler. Pekiiiii. Teslaurants ismine ait bir de internet adresi olmalı değil mi? O halde hemen bir sorgulama yapıyoruz. Bakalım bu adres kullanılıyor mu yoksa daha hiç satın alınmamış mı bu teslaurants  🙂teslaurants

 

 

Evet. Gördüğünüz gibi böyle bir isim henüz satın alınmamış. Olur da hani bu ismi kullanmak isterlerse diyerek hemen satın alalım değil mi? Belki bu domain adresinden milyon dolar kazanan insanlardan biri oluruz neden olmasın? Tamam o zaman ne yapıyoruz. Teslaurants.com adresini satın alalım.

 

 

teslaurants-com

Eurekaaa İşte artık bu adresi satın aldım ve bana ait. Hani olur da Elon Musk majeste hazretleri bu adresi satın almak isterlerse diye, teslaurants.com a girdiklerinde bana ait iletişim adresini görecekler. Bana fikirlerinizi söyler misiniz? Bu isim olur mu? Yapacakları konsepte yakışan bir isim mi? Olursa şans yüzüme güler ve bu adresten iyi bir para kazanırsam, bu yazıya yorum yapan arkadaşları mutlaka göreceğim. Yorumlarınızı bekliyorum. Görüşmek üzere.

teslaurants işte bu 🙂

Diğer Yazılarıma göz atmak isterseniz buraya tıklayın. Elon Must resmi Twitter hesabı için buraya tıklayın.

Her şey iyi görüküyor!

One thought on “Teslaurants.Com kaç D0lar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Onay Kodu *

Ercan ŞAHİN