Eğitim, Nasıl Yapılır?, Teknoloji

Windows 10’da Silinen Dosyalar Nasıl Kurtarılır?

Silinen dosyalar nasıl kurtarılır?

Silinen dosyalar nasıl kurtarılır? Microsoft’un işletim sistemi Windows markasıyla hayatına devam ediyor. En güncel versiyonu ise Windows 10 olarak kullanılıyor. Uzun yıllardır oldukça fazla değişim geçiren işletim sistemi günümüz koşullarına uyum sağladı diyebiliriz. Hatırlarsanız efsane sürüm Windows XP sonrası Vista faciası bizleri karşılasa da Windows 7 ile Microsoft tekrardan gönüllerde kurduğu tahtı devam ettirdi.

Silinen dosyalar nasıl kurtarılır?

[the_ad_group id=”285″]
Windows bilgisayarınızı iş, okul ya da eğlence için kullanıyor olabilirsiniz. İş yerinde ofis belgeleri gelen giden dosyalar, mail alışverişleri. Okulda yine aynı şekilde ders notları, proje sunumları. Eğlence amaçlı müzikler, videolar, oyunlar ve fotoğraflarınızı bilgisayarınızda saklıyorsunuz. Uzun süre kullanılan bilgisayarlar karmaşık dosya dizilimleri ve yüzlerce silinen öğeden oluşuyor. Bazen kullandığımız dosyaları yanlışlıkla silebiliyoruz.

Windows 10’da karşılaşma ihtimali bulunan dosya sistemi hataları, virüs bulaşması veya dosya silinmesi durumlarında bize yardımcı olabilecek bir aracı sizlere tanıtmak istiyorum. EaseUS tecrübesi sayesinde dünyaca kabul gören dosya kurtarma yazılımı EaseUS Data Recovery Wizard Free şimdi 2 GB’ta kadar ücretsiz dosyalarınızı geri getirmenizi sağlıyor.

Programı 2 GB’ta kadar ücretsiz kullanabilmeniz için sosyal medya hesaplarından paylaşım yapmanız yeterli. 
[the_ad_group id=”285″]
Gereksinimler ve Desteklediği İşletim Sistemleri 

  • Windows 10/8.1/8/7/Vista/XP işletim sistemlerini destekliyor
  • Kurulum için en az 32 MB boş disk alanı
  • Çalışabilmesi için en az 128 MB RAM
  • En az X86 serisi işlemci (CPU)

Windows 10 Veri Kurtarma Nasıl Yapılır?

Silinen dosyalar nasıl kurtarılır?

Öncelikle başarılı programımız EaseUS Data Recovery Wizard Free verdiğimiz linkten indirin: https://www.easeus.com/datarecoverywizard/free-data-recovery-software.htm

Bilgisayarınıza kurduktan sonra programı açın ve Windows 10 makinada hangi diskten silinen dosyaları kurtaracağınızı seçin. Seçtikten sonra ekranın orta alt kısmındaki TARA butonuna tıklayın.

Tarama işlemi başladıktan sonra diskinizin boyutuna ve içerisindeki dosyaların sayısına göre birkaç dakika beklemeniz gerekecek. Bu süreçte bilgisayardaki diğer işlerinizi yapabilir ya da kahvenizi yudumlayabilirsiniz.

Tarama işlemi bittikten sonra program kurtarabildiği dosyaları size listeleyecek, bu listeden önizleme yapabilir kurtarmak istediklerinizi işaretleyebilirsiniz. Tüm dosyaları seçtikten sonra ekranın sağ alt köşesinde bulunan KURTAR düğmesine basarak silinen dosyalarınızı Windows 10’dan kolayca kurtarabilirsiniz.

 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir